Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Myślibórz

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez stworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w niniejszym poziomie trwały kilka lat, a ich skutkiem jest powstanie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Karlino

Do pierwszych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka klasę druku, niskie koszty sprzętu i dość mały koszt druku jednej strony. Ze powodu na proces drukowania wypowiada się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów ważną dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy czas eksploatacji tych elementów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln ścian w wymiarze A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier może się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na minutę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na chwilę (10 x 15 cm) i ok. 70 ścian w wymiarze A4 na minutę. To tak świetny wynik.
Konstrukcja głowicy

Głowica wykonana w technologii HP Edgeline jest dokonana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ jest aż 2112 dysz położonych w ciągu schodkowym. Tego gatunku wyjścia są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w złożoną strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest zbudowany z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami zrobionymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W sukcesu, gdy jedna z oddychaj będzie niesprawna, albo zatka się i tusze nie będą mogły stanowić odpowiednio przez nią dozowane, jest zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co pewny moment dysze są automatycznie oczyszczane i potrafią jeszcze sprawnie działać. To druga korzyść z faktu widzenia serwisowania dania z początku niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została omówiona z myślą o drukowaniu zdjęć i profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały zaprojektowane do zamieszczania na prostym papierze. Barwnik bardzo mocno schnie na papierze gwarantując wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po zastosowaniu flamastra i są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą z Technologia HP Edgeline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *