Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Biały Bór

Zachodniopomorskie

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże istnieje kłopotliwy także ze względów wydajnych oraz dokładnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Nowogard

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest właściwym zachowaniem, z którego trudno uciec, to stosowanie z niej w trakcie postoju nie istnieje obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje to, że ułatwia on bezpieczeństwo rzeczy oraz daje, że kierowca oraz ładunek dotrą na siedzenie w sum.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na rynku możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa mało na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zagadnieniem jest ograniczenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w poszczególnej obudowie montowanej z normy na dachu kabiny samochodu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, rzuca się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest silnikiem elektrycznym oraz w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje zarówno urządzone w układ, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może działać automatycznie czy możemy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Sławno

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w program została wprowadzona woda. Jest ona dość schładzana, oraz ważną korzyścią tego rodzaju klimatyzatorów istnieje to, że nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a jedynie obniżają trwającą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi wyraźnie długa, gdyż prawdopodobnie on obniżyć temperaturę powietrza trwającą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze względu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie postępuje w starym klimacie. Także jak w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wadą jest niewielki pobór prądu konieczny do właściwego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Sławno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *