Last Minute

Last Minute Stepnica

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to pewna z produkcji wielkiego i wysoce podawanego w poprzednim czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Resko

Film swoją premierę przechodził w roku 2013 po czym szybko zyskał zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Istotne osoby w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, dodający się w gospodarkę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która przyłączyła się w gospodarkę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki rosnący w sztuce Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która przyłączyła się w gospodarkę Natalii Wis, będącej poważną miłością Tomasza też z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski dodający się w struktura narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze dodający się w struktura niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w wszelkiej produkcji odpowiedzialny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele modnych także atrakcyjnych ówcześnie utworów), natomiast montaż przylegał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się bardzo szybko domyślić nawiązuje do ciekawych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się od wielu lat niezmiennie dużą popularnością.

Last Minute Resko

Właściwa fabuła filmu podejmuje się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wyprawy do Egiptu. Zawsze na taką wycieczkę nie może się przecież udać sam. Towarzyszyć wynosi mu jego matka – kobieta niezwykle skuteczna oraz z treściami – w kraju nie bez przyczyny przez wiele lat funkcjonowała jako policjantka. Na wyprawę z Tomaszem powtarzają się i właśnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w współczesnym Egipcie, to jednak teraz na wstępie bohaterowie mają silne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co znacznie psuję bohaterom nastrój, którzy dotychczas nie są świadomi tego, że to dopiero początek nieprzyjemnych niespodzianek, które napotkają na naszej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to również kuchnia nie wydaje im spożywania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wysoką licealną miłością. Że kobieta nie jest jedna, ponieważ na wszelkim etapie prowadzi jej ideał mężczyzny, który niczym się prezentuje stanowi jej narzeczonym.

Last Minute Resko

No tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, stąd też próbuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który niczym się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest również związek z konsulatem, więc Tomasz i jego rodzina muszą sobie w współczesnym momencie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w ogromnym tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w końcu muszą powrócić wcześnie lub później do świata, choć w określonym sezonie ze względu na finansowe błędy jest wówczas ciężkie. Dlatego ładna i opierająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do świata.

Zdjęcia do pracy Patryk Vega i jego obsługa wykonywali w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W sprawach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest mało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Resko

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć zapewne nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych momentów. Tak jakby wszystek firm robiony był źle, razem z urzędem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo oglądanym zwiastunem w sieci – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, i wiele kobiet zwlekało z niecierpliwością na czynnik, w jakim będą mogli przedstawić się z całością filmu.

Last Minute Resko

Źródło artykułu Last Minute

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *