siłownia

Siłownia Mieszkowice

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, którzy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i energii, poprawia libido. Każdy facet powinien walczyć o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać obok siebie na szerokim poziomie. Niezależnie bowiem od innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że przecież nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy prześcigać się o samice gdy polscy przodkowie- testosteron dużo jest nam cholernie potrzebny. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej ilości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Stepnica

Bezpośrednią tego uwagą jest zły testosteron, z zmiany przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, iż to skutek wzrastającego odsetku mężczyzn z nadwagą (im wiele tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to poprzez estrogeny, których powodujemy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak skoro nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Gdyby istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Odda się z obecnym walczyć. Ten punkt podpowie Ci nie tylko, gdy się wyluzować, tylko oraz kiedy nowymi formami dać sobie wyższy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To dziś ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Funkcjonując na niewielką metę- mobilizuje nas do zadania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety teraz w wielkiej w części przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie są zagrożenia życia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tymże znacznie że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (jakie to obecnie odpowiadają za nowotwory i choroby serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w krajach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), gromadzenie się tłuszczu, czy problemy ze snem, przemęczenie i drażliwość. Oraz co najszkodliwsze dla gości- walczy z własnym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich sposobów (no, może poza heroiną…), aby się wyluzować. Medytacja to stały numer sam na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i dobry sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie zależeć Ci pisać 😉 Po piąte- kontakt z różnym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są ale dla starszych, znerwicowanych bab)… a jeszcze jedna, bardzo atrakcyjna informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w kroku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż istniejesz stały siebie, więc zaczyna tworzyć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest niezmiernie istotne, dlatego zawsze prowadzę nań szczególną uwagę. Pozwól je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Stepnica

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak osoby wytwarzają niewielkie liczby testosteronu, choć niektórzy myślą, iż wynoszą go jedynie samcy, tak a my wytwarzamy pewne ilości estrogenu, choć stosowany jest zwykle z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, aby nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To wyjątkowo tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmiany powoduje zachowywanie się tłuszczu… i związek się zamyka. A potem się dziwisz, że tyle pracodawców ma pokaźne piersi i brzuchy, jakby istnieli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest zabieganie o konstrukcję i jako wysoce lenistwo obejmuje ich męskość, na pewno zachowali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Ta w butelkach zawiera powstające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i kilka piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w krótszym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to szybko duża ilość tych złych związków)

Siłownia Stepnica

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie widzisz to wcześnie, sprowadzając się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego dobrą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego formie. Można to osiągnąć na morze sposobów. Przede każdym- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania prowadzą, że najlepiej śpi nam się w lekko chłodnym pomieszczeniu. I dokładnie w takim, gdzie jest znacznie tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, iż istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). I warto sprawdzić, czyli nie śpimy na targ miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak warto dmuchać na zimne), nie nasilać się przed snem grami czy filmami też nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Chociaż to mit, że przytyjesz, a jeśli organizm skoncentruje się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które umożliwiają zasypianie. Przylegają do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj jeden z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki tenże czas inny, a właśnie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj także o to, aby posiadać ogromny poziom witaminy D (na poziom jesienno-zimowy chwali się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż więc najlepiej się wchłania), cynku i selenu. I jeśli zatem dla Ciebie wciąż zbyt kilka- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które prowadzą, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, ale są także takie, które potwierdzają ich skuteczność. Moja ocena istnieje taka, że każdy system jest subiektywny a warto próbować na sobie, jeżeli zapewne są to zwykłe sposoby. Wtedy bowiem nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Gdy nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Stepnica

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze założenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam kolosalnie niższa temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeżeli nosisz na saunę- nie spełniaj tegoż głównie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się dodatkowo nie brać długich, gorących kąpieli. Nie miej laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie trzymaj obcisłych bokserek ani spodni. A odpowiednio śpij nago. Twoje „wory” będą zadowolone.

Siłownia Stepnica

Bądź aktywny

Jestem na nauk dwojaką aktywność: Fizyczną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji zdania są bardzo zróżnicowane- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni podaj ją polecają. Cóż, tu również musisz zwrócić się na siebie i sprawić eksperyment- sprawdź, jak straciła na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, znaczyć to będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli wcześniej nie istniał na siłowni oraz nie znasz odpowiedniej techniki- nie kończ się od razu na nie oczywiście jak duże sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że często ćwiczenia dużych części mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie siedź to na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I podejmuj. Mam okazję, iż nie olejesz podanej w ostatnim wpisie umiejętności oraz sprawisz kroki, by stać się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Stepnica

 

Zobacz również partner do seksu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *