Wędkarski Maszewo

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest barierą do doskonalenia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością czeka na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wsiąść na lód i realizowanie swojego hobby.

Wędkarski Mieszkowice

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Jeżeli chcemy przystąpić do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim charakterem i parametrami od tych, przydatnych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka musi być bardzo krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym krótsze od standardowych. Dotyczy to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wysyłania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb trwających w zbiorniku. Ważnym jest również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest wykorzystywanie zimą żyłek kolorowych – kojarzone są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Mieszkowice

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki cechują się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, by w toku ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kojarzone są zarówno przynęty jak również zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo cenniejsza niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że sterczeć się naszym kolejnym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Mieszkowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *