Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Maszewo

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest barierą do doskonalenia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością czeka na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wsiąść na lód i realizowanie swojego hobby.

Wędkarski Mieszkowice

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Jeżeli chcemy przystąpić do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim charakterem i parametrami od tych, przydatnych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka musi być bardzo krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym krótsze od standardowych. Dotyczy to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wysyłania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb trwających w zbiorniku. Ważnym jest również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest wykorzystywanie zimą żyłek kolorowych – kojarzone są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Mieszkowice

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki cechują się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, by w toku ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kojarzone są zarówno przynęty jak również zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo cenniejsza niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że sterczeć się naszym kolejnym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Mieszkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *