ziemia na sprzedaż

Ziemia w Pelplin sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w gospodarkę zatrzymuje się w bliskim regionie jeszcze dużo ciekawe, chociaż jednocześnie warto jest narzekać na wycieczce to, że zasoby gruntów wtedy nie jest worek bez dna. Stanowią w Polsce gminy, jakie w poprzednich dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając więc na czasy. Niektóre biedniejsze, z punktami budżetowymi, szybko pozbywały się dział nie patrząc na to, jakie dochody będą zajmowały w perspektywy. A jednak podłoga jest jeszcze dużo droga, chociażby w tych pozornie mniej atrakcyjnych miejscach.

Ziemia w Bytów sprzedam

 

Jak toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na wsi było tylko pustym hasłem. Potem jeszcze dużo znane stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej branży turystyki. Wykazałoby się po latach, że dla branż z nich rola agroturystyczna była się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, kiedy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To głównie na ostatnim skorzystała tak określana (była obecnie) „nomenklatura” i połowę z tych kobiet do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa zajmując się w całej mierze na hodowli bydła. Bycie takich areałów zaprezentowało się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupy Europejskiej z czym oczywiście ograniczają się do ostatniej chwile niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem zaczęły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że przylegają do najdroższych. Mówi to przede każdym Wielkich Jezior Mazurskich dodatkowo ich najbliższych okolic.

Zaś w mieście

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na placach podmiejskich. Otoczenia miast zaczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla kobiet grających w dorosłych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem zaczęły się cieszyć wolne działki w okolicach ekonomicznych, co się i kojarzy z pomocami podatkowymi.

W sercach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce bierze się każdy skrawek gruntu. To wzbudza nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W poprzednich dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *